Współpraca i kontakt

Zapraszamy do współpracy
        
Szanowni Czytelnicy, jako gospodarze tego bloga jesteśmy Państwu winni kilka informacji na temat tego przedsięwzięcia. Wypada się również przedstawić. Niniejszym chciałbym to uczynić.Prowadzenie bloga >Razem dla Andrychowa< rozpoczął Krzysztof Kubień wraz ze mną, Franciszkiem Penkalą. Oboje jesteśmy radnymi. Krzysztof pracuje w Radzie Miejskiej, ja w Radzie Powiatu w Wadowicach. Mój nieco starszy kolega ma bardzo duże doświadczenie samorządowe. Jest radnym już trzecią kadencję (niemal 10 lat), a w latach 2006 -2010 przewodniczył temu gremium. Ja jestem radnym po raz pierwszy, ale nieobce mi są sprawy lokalnego samorządu. Kilkanaście lat przepracowałem jako dziennikarz Nowin Andrychowskich. Przez cztery lata byłem redaktorem naczelnym tego miesięcznika, a przez kolejne trzy lata sprawowałem funkcję rzecznika Urzędu Miejskiego w Andrychowie.
             
Szanowni Państwo, blog >Razem dla Andrychowa< jest alternatywą dla oficjalnych mediów, które w obecnej kadencji władz lokalnych nawet nie silą się na stwarzanie pozorów obiektywizmu. Według nas, najpoważniejsze problemy gminy albo są całkowicie przemilczane i chowane pod dywan, albo przedstawiane nierzetelnie. Nowiny Andrychowskie zmarginalizowały relacje z sesji Rady Miejskiej, a o pracach Rady Powiatu nie informują w ogóle. Opozycję, czyli tak naprawdę tych, którym jeszcze się chce walczyć o nasze wspólne dobro - Małą Ojczyznę, albo się przedstawia jako awanturników, krzykaczy i wiecznie niezadowolonych malkontentów, albo wcale się jej nie zauważa. Potwierdzenie znajdą Państwo w zarówno w Nowinach jak i w Twoim Radio Andrychów. Odbiorcy tych mediów nie dowiedzą się na przykład, że w sesjach andrychowskiej Rady miejskiej uczestniczą także niektórzy radni powiatowi. Kilkakrotnie jako radny zabierałem głos w obecności samorządowców i władz w Andrychowie i za każdym razem było to ignorowane przez dziennikarzy Nowin.Takiej sytuacji nigdy w Andrychowie nie było. Żaden z poprzednich redaktorów naczelnych nie pozwoliłby sobie na taki brak rzetelności i zwykłej dziennikarskiej uczciwości!
          
 Odpowiedzią na tę sytuację jest blog >Razem dla Andrychowa<. Będziemy tu zamieszczać zarówno oficjalne oświadczenia, rezolucje, interpelacje i wnioski składane przez radnych, jaki i nasze analizy bieżących problemów, teksty publicystyczne, czy informacje z wydarzeń omijanych przez oficjalne media. Żeby nie było tylko poważnie i bardzo serio, na stronie będą pojawiały się także lżejsze newsy. Takie informacje będziemy opatrywać „uśmiechniętą buźką”, bo jak pokazuje doświadczenie, niektóre autentyczne poczynania władz łatwo pomylić z głupim żartem. Chcemy, żeby mieszkańcy sami wyrobili sobie opinię na temat aktualnych wydarzeń w Andrychowie oraz na temat ludzi, którzy mają na to wpływ.
            
 Zapraszamy do współpracy innych radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich, którym proponujemy możliwość kontaktu z wyborcami. Zachęcamy do współtworzenia tej strony wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób tworzą rzeczywistość naszej Małej Ojczyzny. Najbardziej liczymy na głos Państwa, Mieszkańców Gminy Andrychów i Powiatu Wadowickiego. Dzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami, uwagami, problemami. Postaramy się reagować na sygnały od Państwa, które prosimy przekazywać nam drogą mailową.
               
Prowadzenie tego bloga traktujemy jako obowiązek wobec tych, którzy oddali na nas głos w poprzednich wyborach samorządowych. Jesteśmy również zobowiązani wobec wszystkich mieszkańców, którzy mają prawo wiedzieć, co naprawdę dzieje się w naszej gminie. Mamy nadzieję, że spełnimy Państwa oczekiwania. Pozdrawiamy i jeszcze raz zapraszamy do współpracy.

Krzysztof Kubień

LinkWithin