6 grudnia 2014

„Źródło spod Pańskiej Góry”. Rodzina to jest siła!

Zachęcamy serdecznie do lektury nowego wydania tygodnika parafii św. Macieja w Andrychowie. Czasopismo zamieszcza drugą część relacji ze spotkania ze znanymi muzykami: Edytą i Łukaszem Golcami, które odbyło się pod koniec listopada w parafialnym kinie „Beskid”. Małżonkowie odpowiadali m. in. na pytania dotyczące polskiego show biznesu. „Władza, sława, pieniądze, to potrafi wciągnąć. I potrafi… niszczyć: sami Państwo widzicie: życie od rozwodu do rozwodu, od imprezy do imprezy, od show do show. Żal patrzeć. To zupełnie obcy nam świat. Nam na szczęście było dane poznać w domu rodzinnym, co jest najważniejsze. Babcia Helenka mówiła „Bez Boga ani do proga”. I według tego chcemy żyć. Dlatego dla dziennikarzy pism kolorowych jesteśmy zwyczajnie… nudni. Czasem dzwoni do nas jakiś dziennikarz, podpytuje, czy może znalazłby się jakiś ciekawy wątek, jakaś afera, a tu nic. Nuda. Mamy 14 lat małżeństwa, trójkę cudownych, zdrowych dzieci. Robimy to, co kochamy, robimy to z pasją. Chodzimy do kościoła, spowiadamy się. Jesteśmy mało atrakcyjnym "towarem", ale cóż, tak chcemy przeżywać swoje życie” – cytuje Łukasza Golca redakcja. Co jeszcze powiedzieli małżonkowie? Odpowiedź w „Źródle spod Pańskiej Góry”.

W tygodniku znajdziemy także m. in. zaproszenie do parafialnego kina „Beskid” na spektakl teatralny. W sobotę, 13 grudnia o godz. 19.00 zespół „JaNowy Teatr” zaprezentuje tam misterium poświęcone osobie Sługi Bożego ks. Władysława Bukowińskiego. Do tego wydarzenia powrócimy jeszcze na naszym blogu.
 „Źródło…” drukuje harmonogram spowiedzi adwentowej w dekanacie Andrychów. Zamieszcza informacje i zapowiedzi z życia wspólnoty. Pisze o nowym wydawnictwie parafialnym – kalendarzu na 2015 rok. 
Zachęcamy gorąco do lektury tygodnika parafii św. Macieja w Andrychowie.    

LinkWithin