10 listopada 2012

Promocja Andrychowa trwa w najlepsze. Wojciech Boski Zaborowski coraz sławniejszy!


W sprzedaży są już nowe Nowiny Andrychowskie, które niniejszym z poczucia obowiązku przedstawiamy. Jest to numer listopadowy i jak sama nazwa wskazuje bardzo jesienno – sentymentalno – ponury. Najbardziej dekadencka jest tym razem rubryka HUMOR. Radzimy zajrzeć tam na końcu. Depresja murowana. Listopad kojarzy się z Andrzejkami i wróżbami. W te klimaty wpisują się też główne tematy wydania. Zaraz na początku obszerny materiał o planach rozwoju Czarnego Gronia (wspaniała wizja, ale na realizację poczekamy chyba długo), potem urzędowa porcja obiecanek w relacji z sesji Rady Miejskiej, następnie życzeniowy artykuł o ewentualnym rozszerzeniu specjalnej strefy ekonomicznej (zdążą przed 2020 rokiem, kiedy znikną strefy?) i tekst o tym, że jednak okoliczni burmistrzowie i wójtowie chcą budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Co z tego wszystkiego wyniknie? Najprędzej dowiemy się w andrzejkowy wieczór. Jak zaprawiona w laniu wody władza poleje woskiem, to BDI po rzyczańskich górach pobiegnie a specjalną strefą objęte zostaną obrady miejskich radnych:)
Są w Nowinach jeszcze całe dwie strony zatytułowane; „Andrychów jest kobietą”, ale my ni w ząb nic z tego nie rozumiemy. A jak poszliśmy zapytać żon, to nas z kuchni szmatą pognały, że im głowy zawracamy, a w domu roboty kupa. Tak nam się teraz zdaje, że jeśli Andrychów jest kobietą to raczej niezamężną i bez dzieci.

Ale nie żałujemy wydanych czterech złotych za najnowszy rządowy miesięcznik. Jest w nim bowiem jedna informacja, której wcześniej nie znaliśmy. Na stronie 40, w rubryczce „Na skróty” trafiliśmy na taki tekst: "Boski w Nowej Łaźni – W teatrze Łaźnia Nowa, w Krakowie powstaje spektakl o apostatach „Niewierni”. Jedna z postaci – Marek, artysta prowokator, będący w permanentnym konflikcie z klerem i narodową prawicą – inspirowana jest między innymi Człowiekiem Motylem, Nieznalską, Sinead O'Connor, Boskim z zespołu Czerwie..."




Boski to oczywiście Wojciech Zaborowski. To on za marne dwa tysiące od burmistrza Żaka" rozsławił" swoją płytą naszą piękną gminę na całą Polskę (http://dlaandrychowa.blogspot.com/2012/09/patronat-promocja-i-kompromitacja-na.html. Tym razem rozsławia nas chyba za darmo.
W. Zaborowski wymieniony jest w "doborowym" towarzystwie. Człowiek Motyl to Paweł Hajncel, który w przebraniu księdza w Łodzi zachęcał przechodniów do zlizywania ze swoich kolan bitej śmietany
http://www.mmlodz.pl/426861/2012/9/25/czlowiekmotyl-i-otrzesiny-z-piana-w-lodzi?category=news ) i wziął udział w procesji Bożego Ciała z czułkami na głowie i skrzydłami na plecach.


Dorota Nieznalska zasłynęła artystyczną instalacją „Pasja”, której częścią była fotografia męskich genitaliów na krzyżu. Piosenkarka Sinead O'Connor wsławiła się między innymi podarciem zdjęcia papieża Jana Pawła II podczas występu w telewizji.

Jak czytamy w materiałach reklamujących spektakl „Niewierni”: "Projekt Piotra Ratajczaka to rodzaj zbiorowej wypowiedzi artystycznej aktorów, odtwarzających prawdziwe świadectwa apostazji, oparte na osobistych relacjach i materiałach reportażowych. Widz śledzi rekonstrukcję drogi duchowej bohaterów spektaklu, zdarzeń i refleksji, które doprowadziły ich do decyzji o odejściu z Kościoła."

Apostazja to odstępstwo od wiary religijnej; w pierwotnym znaczeniu – całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Apostazja ).

Według Nowin Andrychowskich historia Wojciecha Zaborowskiego zainspirowała autora scenariusza Piotra Rowickiego i reżysera Piotra Ratajczaka. Gdyby nie nasz lokalny miesięcznik, nic byśmy o tym nie wiedzieli! A tak to, proszę bardzo, znowu będzie głośno, znowu promocja Gminy Andrychów. Może młodzież ze szkół pojedzie do teatru albo jakieś stowarzyszenie zorganizuje wycieczkę do Krakowa? Dziwne tylko, że nic tym razem nasze miasto nie dorzuciło do projektu tych artystów.  

Z NASZEGO ARCHIWUM
Gazeta Wyborcza, „Proboszcz piętnuje kapelę punkową”, Bartłomiej Kuraś, Małgorzata Skowrońska, Kraków, 2012-09-22.
„Władze Andrychowa nie zamierzają wycofywać się ze współpracy z zespołem. - Czerwie to najbardziej znana grupa z Andrychowa, doceniana w całej Polsce. Chcemy dbać o utalentowanych ludzi z naszego miasta. Nie wyobrażamy sobie, byśmy przy tym mieli ingerować w treść utworów - mówi Agnieszka Perończyk-Adamek, wiceburmistrz Andrychowa.”

Andrychowskie Dożynki 2011. W. Zaborowski pierwszy z prawej,
w środeczku burmistrz Tomasz Żak.
http://www.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=Subjects&file=index&req=printpage&pageid=427

LinkWithin